Proč by nás mělo zajímat slow fashion?

Žijeme ve velmi uspěchané době a tak člověk často volí cestu jednoduchého a všedního konzumu místo kvalitní ruční práce. Podléháme neustále se měnícím módním trendům, které však často nevyjadřují naši osobnost a utrácíme hromady peněz za věci, které ani nepotřebujeme. Naštěstí se vnímání světa začíná pomalu obracet. Lidem začíná více záležet na sobě samých, ale také na přírodě. Tento vývoj můžeme pozorovat v oblasti stravování, životního stylu a také v módě.

DSC02225

Slow fashion vs. Fast fashion

V posledních letech se objevil trend tzv. slow fashion a pomalu proniká i do našich krajin. Jedná se o přesný opak toho, co běžně koupíte ve velkých obchodních centrech – oblečení vyráběné na druhém konci světa s minimálními náklady, z nekvalitních materiálů a dost často bohužel také za účasti dětí v procesu výroby. Tomuto běžnému oblečení se říká fast fashion.

Fast fashion znamená také poměrně silnou ekologickou zátěž, neboť při výrobě se často používají toxické chemikálie jejichž zbytky se dostávají do našeho ekosystému. Druhým problémem je poté oblečení, které se neprodá a nebo se po koupi velmi rychle zničí a končí na skládkách a ve spalovnách. V neposlední řadě také zatěžuje naši planetu přesun obrovského množství materiálu a hotového zboží z jednoho konce světa na druhý.

Česká slow fashion značka LUCIE MARIM

Lucie Vránová, zakladatelka značky Lucie Marim, pluje proti proudu fast fashion a učí ženy myslet jinak. Její oblečení přináší nadčasový design nepodléhající zběsilým módním trendům. Protože elegance a ženskost jednoduše nikdy z módy nevyjdou.

A to je jednom jedno z kouzel slow fashion. V případě oblečení Lucie Marim se jedná o výrobu v České republice, českými ženami, pro české ženy. Také vysoce kvalitní materiály výrazně snižují ekologické dopady oděvního průmyslu, neboť takové oblečení je prakticky „nesmrtelné“. Její výrobky jsou opravdu dlouhodobou investicí, která umožní minimalizaci Vašeho šatníku a maximalizaci elegance.

Díky pojetí značky se silnou orientací na zákazníka a šití oděvů přímo na míru se nestane, že by oblečení skončilo bez majitele a šlo rovnou na skládku.

Pokud je Vám problematika ekologie a udržitelného žití blízká, máte kladný vztah k originální české módě a chcete se cítit stále žensky, značka Lucie Marim je to pravé pro Vás.

Pokud přidáte do svého šatníku i několik nadčasových šperků z kolekce Lucie Marim, dokážete vytvářet neotřelé outfity přitahující pozornost a sklidíte jistě nejednu poklonu.

V dalších článcích se můžete dočíst o použitých materiálech, poslání značky a samotné zakladatelce a její cestě do světa módy. Navštivte náš e-shop a poznejte kvalitu na vlastní kůži.